Saç Ekimi

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

dr. handan yavuz
Saçlarımızın bedensel sağlığımıza direkt bir etkisi yok ancak psikolojimizi etkilediği bir gerçek. Bu nedenle saç kaybı bazı kadın ve erkeklerde dramatik etkiler yaratabilmekte. Bu durumun en iyi çözümü ise etkili bir saç tedavisi.
Saç ekimi; doğru hastada doğru yöntemler kullanılarak uygulandığında etkili sonuçları sayesinde oldukça pozitif etki yaratan kozmetik bir operasyon. Ülkemiz ise dünyadaki önemli saç ekim merkezlerinden biri haline geldi.
Farklı saç ekimi methodları bulunmaktadır:
Dr. Handan Yavuz

Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Saç dökülmesi sorunu ya da saç kaybı yaşayan kişilerin başvurduğu saç ekim yöntemleri günümüzde popülerliğini korumaktadır. En yeni saç ekimi tedavileri ile seyrelme ve kellik sorunu ortadan kalkmaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi

Günümüzde ekimi alanında da daha yoğun ve doğal görünümler elde etmek için yeni teknolojilerden faydalanılmaktadır. Safir bıçakların kullanılması ile modern saç ekim tekniği olan FUE bir adım daha öne çıkmaktadır.

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi “Direct Hair Implant” / Direkt Saç Ekimi’nin kısaltmasıdır. DHI ekimi kalem benzeri bir medikal alet ile gerçekleştirildiği için bu yönteme kalem tekniği / kalem ile saç ekimi de denilmektedir.

Sakal Ekimi

Günümüzde; erkekler için tıpkı saç gibi sakal da vazgeçilmez bir aksesuar olarak kullanılmaktadır. Özellikle yeni moda akımları sonrası son 5 yılda sakal ekimine olan başvuru sayısı da oldukça artış göstermiştir.

Kaş Ekimi

azı takviyeler ile kaşlarınız güçlendirilebilir. Ama unutulmamalıdır ki ağızdan alınan ya da lokal olarak yapılan uygulamalar yeni kaş folikülünün oluşmasını sağlayamaz. Bu yöntemler ile sadece var olan kıl folikülleri güçlendirilebilir.