DR. HANDAN YAVUZ

Basında Dr. Handan

Yoğun Stres ve Üzüntü Saç Kayıplarına Neden Olabilir Mi? - Hürriyet

Saçlarımızın dış görünüşümüze kattığı değer ile sosyal iletişimde büyük etkiye sahip olduğu bir gerçek. Yapılan bilimsel çalışmalar ve kendi klinik tecrübemiz göstermektedir ki; yaşanan psikolojik ve fiziki stres saç dökülmesini ciddi anlamda tetikleyebilir.

Kellik Genlerinizde Olabilir! Ama Kaderiniz Olmak Zorunda Değil - Akşam

Yaşlanma nedeni ile erkeklerin yaklaşık %50'sinde, kadınların ise yaklaşık %20'sinde saç dökülmesi yaşanır. Öte yandan saçlarınızın dökülüp dökülmeyeceği aslında asırlar önceden bellidir! Alopesi; saç kaybının tıbbi olarak söyleniş şeklidir.

Saçlar Neden Dökülür? Çözüm Önerileri Nelerdir? - Vatan Röportaj

Saç teli çıkmaya başladıktan sonra sırasıyla büyüme evresi, dinlenme evresi ve dökülme evresine girer. Normal koşullarda da dökülen saç tellerinin yerine yenisi çıkar. Bu durumda günde ortalama 100 saç telinin dökülmesi doğaldır.

Saç Dökülmesinin psikolojik etkilerini biliyor muyuz? - Milliyet

Saç dökülmesinin her birey üzerinde farklı etkileri olmaktadır. Özellikle saç kayıplarının yaşattığı duygusal etkiler zorlayıcı olabilmektedir. Yapılan araştırmalar/anketler saç dökülmesinin kişiler üzerinde yarattığı pozitif ve negatif etkileri ortaya koymuştur.

Saç Dökülmesi ve Tedavisi - Milliyet Röportaj

Öncelikle belirtmek isterim ki saç dökülmesi sanılanın aksine sadece erkeklerin problemi değildir. Saç dökülmesi şikayeti ile doktora başvuran hastaların %40’ını kadınlar oluşturuyor. Kadınlarda saç dökülmesi şikayetine sebep olabilecek 30’dan fazla tıbbi sorun olabilir.

İçte Sağlık

Dışta Güzellik

Polikliniğimiz; Dr Handan Yavuz tarafından “İçte Sağlık, Dışta Güzellik” mottosu ile kurulmuştur. Tıptaki yenilikçi tedavileri, son gelişmeleri yakından takip etmekte olan Medlook Polikliniği, estetik alanında teknolojik tedavileri de bünyesinde barındırmak için gerekli özen ve organizasyonu sağlamak için çalışmaktadır.
Bütüncül sağlık hizmeti anlayışıyla alanında fark yaratmayı hedefleyen Medlook Polikliniğinde danışanların; tüm medikal estetik ve anti-aging tedavileri teknolojik aletler kullanılarak yapılmaktadır. Saç ekimi ve kapsamlı saç tedavileri konusunda haklı bir üne sahip olan Medlook Polikliniği aynı zamanda ilgilenen yerli yabancı tüm hekimlerin ve sağlık personelinin bu konudaki eğitiminde önemli bir görev üstlenilmektedir.

“İçte sağlık dışta güzellik” mottosunun bir parçası olarak sağlıklı yaşam hizmetleri kapsamında tüm check- up paketleri Medlook Polikliniğinde mevcuttur. Savunma sisteminizi destekleyecek tüm damardan destek tedavileri ile sağlıklı beslenme danışmanlığı da hizmetlerimiz arasında bulunmaktadır.

Kurumsal

Hakkımızda

Tıptaki yenilikçi tedavileri, son gelişmeleri yakından takip etmekte olan Dr. Handan estetik alanında son teknolojik tedavileri ve kök hücre tedavilerini de poliklinik bünyesinde barındırmak için gerekli özen ve organizasyon ile kliniğimizin temellerini atmıştır.

Tıbbi Kadro

Tıbbi Kadromuzu incelemek için lütfen tıklayınız..

Kurucunun Mesajı

Çok genç yaşta henüz fakülteden yeni mezun bir doktorken hayatımda ilk defa sağlık sorunları ile karşılaştım, hasta olmak ne demek öğrendim ve şifa aradım… tam 8 yıl süren ilk serüvenimde ( ki bence bu tam bir serüvendi) “tıbbi olarak iyi olmak” yani “medical well being” için çok çaba sarf ettim, çok şey öğrendim.

Eğitim

Hekimseniz mesleğinizi icra ettiğiniz süre boyunca eğitiminiz devam etmekte. Elbette birbirimizin gözünün içine bakmak başka ama zamanı çok daha efektif kullandığımız, interaktif olan online eğitimler ile bilgimizi paylaşmak, paylaştıkça gelişmek, geliştikçe güçlenmek mümkün ..

Sanat

30 Mart ve 10 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaret edebileceğiniz ve 6. Edisyonu gerçekleşiyor olan Art Weeks, Sıraevler’de sevenlerini biribirinden farklı sanat eserleriyle bir araya getirdi. Katıldığım üç Art Weeks arasından beni en az etkileyen bu oldu. Geçtiğimiz yıllarda daha farklı ve daha yeni eserleri görme fırsatı yakalamıştım, fakat bu sefer eskinin tekrarı eserlerle karşılaştığımı söyleyebilirim.