DR. HANDAN YAVUZ

Dr. Handan'dan

Mektup

Değerli Hastalarım;

İstanbul Tıp Fakültesi’nden yeni mezun olmuş genç bir doktorken hayatımda ilk defa sağlık sorunları ile karşılaştım, hasta olmak ne demek öğrendim ve şifa aradım… tam 8 yıl süren ilk serüvenimde (ki bence bu tam bir serüvendi) “tıbbi olarak iyi olmak” yani “medical well being” için çok çaba sarf ettim, çok şey öğrendim.
Bazen başardım artık iyiyim sağlıklıyım tamam oldu bitti geçti dedim. Sonra bir baktım ki yolum yeniden başa dönmüş. Anladım ki iyi olmak bir hedef değilmiş iyilik bir yol, yolculukmuş. Bu yolculukta bana büyük destek veren kıymetli hocalarıma, doktorlarıma ayrı ayrı çok teşekkür ederim.
Aradan yıllar geçti. Şimdi meslekte 25 yılı aştım ve artık biliyorum ki insanoğlu ruh, beden, zihin üçlüsünden oluşmakta. Sadece bedeni tedavi etmek sürdürülebilir tıbbi iyilik hali için yeterli değil.
Gerekli, doğru ve yenilikçi ilaçları ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanmak zaten olmazsa olmaz. Bununla birlikte; tamamlayıcı, bütüncül ya da fonksiyonel destekleyici tıbbi yaklaşımları da tedaviye dahil etmek ve hastalıklarla kapsamlı mücadele etmek bizi daha güçlü kılıyor. Bu kapsamlı yaklaşımla ben bir hekim olarak şifaya daha çok yaklaştığımı düşünüyorum. Çünkü ruha iyi gelecek uygulamalarla, zihin kaynaklı endişeleri pişmanlıkları durdurmak bedeni tıbbi olarak daha iyi yapıyor.
İyilik yolculuğunuzda; tıbbi yeterliliğim çerçevesinde sizlere sağlık hizmeti vermek, doğru tedaviler ve yönlendirmelerle yardımcı olmak en büyük amacım. Bu amaçla; polikliniğimize ister bir sağlık sorunu ister estetik bir kaygı ile başvurmuş her kişiye bütüncül sağlık hizmeti ile yaklaşılmasına çok önem veriyorum.

Sağlıklı ve güzel günlerde sizlerle buluşmak dileği ile

Sevgi ve saygılarımla,

Dr. Handan Yavuz