Micro Needling ile Cildinizi Şaşırtın!

micro-needling-ile-cildinizi-sasirtin

Mikro Needling veya altın iğne tedavisi, cildin iyileşmesini teşvik etmek ve gençleşmesini sağlamak amacıyla kullanılan bir kozmetik prosedürdür. Bu yöntem, cildin üst tabakasına ince iğnelerin kontrol edilmiş bir şekilde sokulması esasına dayanır. İğneler genellikle 0.5 ila 2.5 milimetre arasında değişen uzunluktadır.

Mikro iğneleme, genelde şu amaçlarla kullanılır:

  • Cilt Gençleştirme: Altın iğne tedavisi, cildin kollajen ve elastin üretimini artırarak kırışıklıkları azaltabilir ve cildin sıkılığını arttırabilir.
  • Akne İzleri ve Leke Tedavisi: Akne izleri, lekeler ve cilt tonu düzensizlikleri gibi sorunların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. 
  • Cilt Yenileme: Altın iğne tedavisi, cildin üst tabakasını hafifçe delerek cildin kendini yenileme sürecini hızlandırabilir.
  • Cilt Bakım Ürünlerinin Emilimini Arttırma: Mikro needling, cilt bakım ürünlerinin daha etkili bir şekilde emilmesine yardımcı olabilir, çünkü ürünlerin cildin alt tabakalarına daha derinlemesine nüfuz etmesine izin verir.

Mikro iğneleme prosedürleri birkaç seanstan oluşabilir ve kişinin cilt tipine ve ihtiyacına bağlı olarak seans sayısı değişebilir. İşlem sırasında genellikle minimal ağrı veya rahatsızlık hissedilir.

Picture of Dr. Handan Yavuz
Dr. Handan Yavuz

Diğer Yazılar

Randevu Alın