IV Çinko Tedavisi

Çinko, vücudumuza pek çok fayda sağlayan kritik bir mineraldir ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi için gereken eser elementler arasında yer alır. Bu mineral, vücudu oksidatif strese karşı korur, yani vücutta toksinlerin veya serbest radikallerin antioksidanlardan fazla olması durumunu dengelemeye yardımcı olur.

Koku, tat, işitme ve görme duyularımızın sağlıklı olması için çinko önemlidir. Ayrıca, çinko vücut yaşlanmasıyla doğrudan ilişkilidir. Çinko, organ ve dokuların sağlıklı bir şekilde işlev görmesini sağlar, yeni hücre yapımını teşvik eder ve yaşlanma karşıtı etkiler içerir.

Bağışıklık sisteminde önemli bir rol oynayan çinko, yeterli seviyede bulunmadığında bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasını engeller. Ayrıca, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı etkilidir, çeşitli bakteri ve virüslerin neden olabileceği zararları azaltır.

Çinko, cilt sağlığı için gereklidir ve vücuttaki toksinleri etkisiz hale getirerek ağır metalleri uzaklaştırır. Bu mineral, ağızdan alınabildiği gibi, sindirim sistemi yan etkilerinden kaçınmak için IV/damar yolu ile de uygulanabilir.

Picture of Dr. Handan Yavuz
Dr. Handan Yavuz

Diğer Yazılar

Randevu Alın