"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Ne Yaparsan Yap Aşk ile Yap

Hekimlikte 27 yılımı geride bıraktım, ama insan işini aşk ile yapınca yıllara medyan okuma gücünü de kendinde bulabiliyor. Ben de bu güç ve “İçte Sağlık Dışta Güzellik” anlayışı ile kurduğum Özel Medlook Polikliniğinde kapsamlı sağlık ve güzellik hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyorum.

Güzel olmak, genç görünmek yaşımızın genci olmak, kadın erkek hepimizin ortak arzusu. Dış görünümde anında fark yaratan, biz hekimlerin de sıklıkla başvurduğumuz botoks ve dolgu başta olmak üzere pek çok medikal estetik uygulamaları mevcut. Oldukça rağbet gören bu nedenle de sürekli güncellenen bir alan ve etkinlik açısından olumlu yönde artışın gözlendiği ürünler gün be gün artmakta.  Ama bazen uygulamalarda sınır aşılabiliyor. Oysa kilit nokta doğallık. Yani sizi tanıyan kişiler sizde bir değişiklik ve güzellik olduğunu anlamalı, ama sizi tanımayan kişiler yüzünüze bir işlem yapıldığı fark etmemeli.

Dış görünüşünüzde anında etki sağlayan bu işlemlerin tek başına uygulaması ise bence yeterli değil. Çünkü güzellik içten başlar. Cildi besleyen damarlar güçlü ise damarlarda taşınan yararlı maddeler yeterli ise hem sağlıklı olmak hem de genç görünüm sağlamak mümkün olur.

Damar duvarları nasıl gençleşir, kanda taşınan maddelerin içeriği nasıl arttırılır? Elbette ilk şart sağlıklı beslenme, yeterli uyku, egzersiz, stresten uzak yaşam. Ama maalesef günümüz koşullarında bunlar pek çoğumuza hayal gibi geliyor değil mi? 

Kendi hayatımda da bizzat deneyimlediğim ve kliniğimin mottosunun ilk adımı “içte sağlık” için çeşitli IV yani damar yolu uygulamalarından faydalanabiliyoruz. Bunların başında; ozon terapi, glutatyon ve C vitamini, NAD, alfa lipoik asit, biotin geliyor.

Bu uygulamalar ile bağışıklık sistemi desteklenmesini, antioksidanların vücuttan atılmasını, genel sağlığın iyileştirilmesini, sinir hasarının önlenmesini, damarların gençleşmesini, cilt ve saçların güçlenmesini, dolaşımın iyileşmesini hedefliyoruz.

Ayrıntılar bir sonraki yazıya kalsın ☺

Damarlarınız sağlıkla, yüzünüz ışıltıyla kalbiniz aşk ile dolsun 

Görüşmek dileğiyle