Yaz Aylarında Saçlarınızı Güneşten Korumak için Tavsiyeler

Yaz Aylarında Saçlarınızı Güneşten Korumak için Tavsiyeler

Yaz aylarında saçları güneşten ve tuzlu sudan koruma

Yaşın havalar ısınıyor, yaz geliyor.. Yazın en iyi kısımları; güneş, klor, tuzlu su saçlarımıza pek de iyi gelmiyor maalesef. Güneş klor ve tuzlu su saçlarımızın, kurumasına, rengiin solmasına, kıvırcık ve yağlı olmasına neden olur. Saç kurutma makinesi de bu zararların artmasına neden olur.

Peki ne yapmak gerek? Saçlarımıza zarar vermeden yazın tadını çıkarmak mümkün mü? Elbette, bir kaç ip ucu ile sağlıklı saçlarınızla yazın keyfini çıkarabilirsiniz

  • Saçınızın nemini koruyun

Güneşe maruz kalma, tuzlu su ve ter, saç tellerinizin nemini kaybederek kuru ve kırılmaya eğilimli olmasına neden olur. Öncelikle güneşi saçlarınızdan uzak tutmak gerek. Bunun için de geniş kenarlı bir şapka takarak işe başlayabilirsiniz. Saçlarınızı nemlendirecek ve uv ışınlarından koruyacak ürünler de kullanabilirsiniz.

  • Bir kalkan oluşturun

Yaz aylarında saçlarımız kuruyor, havuzlardaki kimyasallar, tuzlu su iyice yıpratıyor ve saç renginin kaybolmasına neden oluyor. Havuza veya denize girmeden önce tüm saçınızı ıslatıp bir saç kremi uygulamanız, tuzlu ya da klorlu suyun saçlarınıza daha az zarar vermesini sağlamaya yardımcı olur.

  • Kıvırcık saçlarınız ile baş etmenin yolu nem

Saçlarınızın fazla kuruması saçlarınızın dalgalanmasına , asi kıvrımların oluşmasına neden olabilir. Saçınızla baş etmenin en iyi yolu nemlendirmektir. Bunun için durulanmayan yağlardan kullanabilirsiniz.

  • Doğru kurutma

Mümkün olduğunca saç kurutma makinesi kullanmamaya çalışın ancak illa kullanmanız gerekiyorsa, saç kurutma makinesinin en sıcak ayarını  ile değil, ılık ayarını kullanın.

Add Your Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank
blank