Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Corona Virüs Salgını

Ozon Terapi
Ozon Terapi

Hepimizin bildiği tüm dünya aylardır Covid-19 virüsü ile mücadele etmekte. Ülkemizde de baş gösteren Corona salgını ile beraber evde kalmak ve Corona virüs salgının yayılım hızını yavaşlatmak vatandaşlık görevimiz ve insani önceliğimiz.

Corona Virüs Nasıl Bulaşır?
Corona Virüs Nasıl Bulaşır?

Corona virüs; diğer tüm virüsler  gibi yaşamak için canlı hücreye ihtiyaç duyar. Corona dahil hiçbir virüs kendi başına yaşama ve çoğalma becerisine sahip değildir.

Corona virüs kişiden kişiye hava yolu ve temas ile bulaşabilir. Hasta kişinin hapşırması ya da öksürmesiyle birlikte gözle görünmeyen milyonlarca küçük damlacık etrafa yayılır. Bu damlacıklar aracılığı ile virüsler kişiden kişiye taşınır.

En Çok Kimler Risk Altındadır?
En Çok Kimler Risk Altındadır?

Hepimiz gür, parlak, güçlü saçlara sahip olmayı isteriz. Bunun için de saçların sağlıklı olması gerekir. Peki saçlarımızın sağlıklı olup olmadığını anlamak için sadece dıştan bakmak yeterli midir? Tahmin ettiğiniz gibi cevap “Hayır!”. Saç check-up; detaylı bir saç ve saç derisi muayenesi ile birlikte bazı laboratuvar verilerinin ışığında bu değerlendirmenin en doğru şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Saç Destek Tedavileri

Saç Mezoterapisi
Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi; saçın güçlü ve sağlıklı olması için ihtiyaç duyduğu maddelerin direkt saçlı deriye uygulanması işlemidir. Saç mezoterapisi uykuda olan saç köklerinin büyüme fazına geçmesine de destek sağlamaktadır. Saç dökülmesi kadın veya erkek  herkesin etkilenebildiği bir problemdir. En sık karşılaşılan androjenik (erkek) tipi saç dökülmesidir ve bununla mücadelede mezoterapi elimizdeki önemli araçlardan biridir.

Safir Bıçak Saç Ekimi
Safir Bıçak Saç Ekimi

Günümüzde ekimi alanında da daha yoğun ve doğal görünümler elde etmek için yeni teknolojilerden faydalanılmaktadır.  Safir bıçakların kullanılması ile en modern saç ekim tekniği olan FUE bir adım daha öne çıkmaktadır. Saç ekiminde yoğun ve doğal bir görünüm elde etmek için her aşama büyük önem taşır. Ekim yapılacak alanlara kanal açılması da bunlardan biridir. Kanal açılması sırasında dokunun zarar görmemesi, kan dolaşımın bozulmaması oldukça önemlidir. Bunun için Dr. Handan Yavuz ve ekibi kanalları “safir uçlu” bıçaklar ile açmaktadır.

DHI Saç Ekimi
DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi  “Direct Hair Implant” / Direkt Saç Ekimi’nin kısaltmasıdır. DHI ekimi kalem benzeri bir medikal alet ile gerçekleştirildiği için bu yönteme kalem tekniği / kalem ile saç ekimi de denilmektedir. FUE yöntemi ile saç ekiminde ekim yapılacak alana kanallar açılır ve donör bölgeden alınan saç kökleri/greftler bu kanallara yerleştirilir. DHI saç ekiminde ise donör bölgeden alınan saç kökleri/greftler ekim yapılacak olan alana kalem benzeri özel bir aletle direkt olarak ekilir.

Ozon Terapi
Ozon Terapi Bağışıklık Sitemini Güçlendirir
Ozon Terapi Bağışıklık Sitemini Güçlendirir

Bağışıklık sistemimiz (tıbbi adı ile immün sistem) ne kadar güçlüyse o kadar güçlüyüz demektir. Vücudumuz hangi virüs, hangi bakteri ya da mantarla karşılaşırsa karşılaşsın güçlü bağışıklık sistemi ile hastalıklara karşı direnebilir. Ancak tam tersi durumda; yani zayıf bağışıklık durumunda en basit mikroplar bile vücut dengesini tamamen bozabilir ve ciddi sonuçlara neden olabilir.

Bağışıklık sistemimizi desteklemek için iyi beslenme, iyi uyku, düzenli egzersiz, temiz hava kaçınılmazdır. Ancak günümüzdeki şartlar nedeni ile maalesef bu koşulları tam olarak yerine getirememekteyiz.

Besinler tarlada yeterince vakit geçirmediği için yeterli vitamin ve minerali içermemekte, kalabalık şehirler yeterli oksijen alımını sınırlamakta, bir çoğumuz gün ışığını bile görmeden çalışmaktayız. Bu olumsuz koşullar bağışıklık sistemimizi desteklemek için takviyelere olan ihtiyacımızı arttırmaktadır. Bu destekçilerden en etkili olanlarından biri de ozondur.

Ozon Terapi Enfeksiyonla Mücadelede Size Güç Katar
Ozon Terapi Enfeksiyonla Mücadelede Size Güç Katar

Ozon bakterileri, virüsleri ve mantarları öldürme özelliğine sahip bir moleküldür. Hatta bu etkisi nedeniyle sadece tıpta değil uzun yıllardır havanın ve suyun dezenfekte edilmesinde de etkin olarak kullanılmaktadır.  %2’den yüksek konsantrasyonda ozon içeren bir ortamda son derece az sayıda bakteri çeşidi sağ kalabilir.

Ozonun bakteri öldürücü etkisi tıpta “bakterisid” olarak adlandırılır. Ozon pek çok bakteri çeşidine karşı etkilidir.

Bağışıklık sisteminde kilit rol oynayan düzenleyicilerden biri de interlökin -2 denilen proteinlerdir. Tıbbi adı ile immün-modilatör (yani bağışıklık istemi düzenleyicisi ) olarak bilinirler. İnterlökin 2’nin viral hastalıkların, malignitelerin (kanser)  ve otoimmün kaynaklı birçok hastalığın modülasyonunda önemli rol oynadığı anlaşılmıştır. İnterlökin-2’nin başlıca görevi alyuvarların aktivitelerini düzenlemektir.

Ozon tıpkı interferon gibi, interlökinlerin üretimini de arttırmaktadır.

OZON TERAPİ DOLAŞIM BOZUKLUKLARINI İYİLEŞTİRİR
OZON TERAPİ DOLAŞIM BOZUKLUKLARINI İYİLEŞTİRİR

Vücudumuzda oksijen; kanımızda bulunan alyuvarlar sayesinde taşınır. Ozon terapi ile alyuvarlarda ( kırmızı kan hücresi de denilmektedir)  metabolizma aktivasyonu sağlanır yani ozon terapi ile alyuvar hücrelerinin daha çok oksijen taşıması sağlanır.

Alyuvarlarımız her dokuya rahat ulaşabilmek, en ince damarlardan geçebilmek için çekirdeksiz yapıya sahiptir. Bu sayede esneyip şekil değiştirebilir.

Ozon ise; alyuvarların sahip olduğu esneklik yeteneğini arttır. Bu sayede alyuvarlar en ince damarlardan bile kolaylıkla ve birbirlerine yapışmadan geçebilir. Sonunda tüm dokuların daha iyi oksijenlenmesi sağlanır. Bu nedenle her ozon terapi seansından sonra kanda oksijen seviyesi yükselir. Üstelik bu etki haftalar boyunca devam eder.

Ozon damarlamanın artmasını uyarmaktadır. Damar tıkanıkları dokuların oksijensiz kalmasına (hipoksiye) neden olmaktadır. Oksijensiz kalan dokularda ise ağrı, fonksiyon bozuklukları kaçınılmaz olarak gözlenmektedir. Ozon terapi damar tıkanıklıklarının giderilmesinde, tıkanmış damarların olduğu bölgelerde kılcal damar ağının zenginleştirilmesinde etkilidir.

Medical Well Being
Medical Well Being
Medical Well Being

Ben Tıp Doktoruyum… 1996 Çapa mezunuyum. Ama çok genç yaşta henüz fakülteden yeni mezun bir doktorken hayatımda ilk defa sağlık sorunları ile karşılaştım, hasta olmak ne demek öğrendim ve şifa aradım… tam 8 yıl süren ilk serüvenimde ( ki bence bu tam bir serüvendi) “tıbbi olarak iyi olmak” yani “medical well being” için çok çaba sarf ettim…çok şey öğrendim.

Biz medikal doktorlar hastalarımızda amaçladığımız bedensel iyilik halini elde etmek için hastanın ruhsal ve zihinsel ihtiyaçlarına cevap vermek durumundayız. Bütüncül yaklaşımlar ile fonksiyonel tıptan tam olarak yararlanıp hastalarımıza 360 derece şifa çözümleri sunmak için çaba sarf etmeliyiz.

Bu bağlamda  web sitem de sizlerle sadece hekim olarak değil çeken olarak “tıbben iyi olmak” adına  tecrübe ettiklerimi yazmak, paylaşmak ve öğrendiklerimi aktarmak istiyorum.

BU nedenle kendi sağlık yolculuğumda “MEDICAL WELL BEING” “TIBBI İYİ OLMA” hakkında öğrendiğim yöntem ve uygulamaları hastalarım olan sizlerle paylaşmak bir hekim olarak benim öncelikli vazifem haline gelmiştir. Umarım şifa bulmak isteyen herkese faydam dokunur.

Vitami C Ağızdan mı Damar Yolu ile mi Alınmalı?
Vitami C Ağızdan mı Damar Yolu ile mi Alınmalı?

Hastalarımız son zamanlarda sıklıkla vitamin C tedavisi hakkında soru soruyor ve hatta yüksek doz vitamin C istiyoruz diye geliyorlarJ  Oysa optimum vitamin C seviyesi ve uygulama şeklinin  ne olacağı kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Üstelik  Vitamin C’ nin  anti-oksidan özellikleri ve  oksidan etkileri de bazı kafa karışıklıklarına neden olmaktadır.

Bu kafa karışıklığını gidermek ve C vitamini terapileri hakkında (ağızdan ya da damar yolu ile) bilgi sahibi olmanızı sağlamak amacıyla bir yazı hazırladık. Keyifli okumalar..

C vitaminin ağızdan alınması

C vitamini en iyi bilenen vitaminlerin başında gelir. Suda eriyen bir vitamindir. Vücutta birikme riski olan vitaminlerden değildir. C vitamininin fazlası idrar ile vücuttan atılır.

Ama asıl önemli olan ağızdan ( oral)  olarak alınan C vitamini nerden,  ne kadar ve nasıl emilir?

Ağızdan (oral)  alınan C vitamini barsaktan saatte 1000 mg emilebilmektedir. Oral olarak vücudun sınırlarını aşacak kadar fazla alınan C vitamini bağırsakları rahatsız edebilir ve ishale (daire) neden olabilmektedir. Bu nedenle ağızdan alınan günlük c vitamini miktarı yavaş yavaş arttırılmalıdır ve gün içinde doz aralıkları kişiye uygun olarak ayarlanmalıdır.

Doktorunuz c vitamini alımındaki doz ayarlamasında size yardımcı olacaktır.

C vitamininin damar yolu ile (IV olarak) uygulanması

Damar yolu ile ağızdan alınandan daha yüksek dozda C vitamini vücuda infüzyon halinde ( yavaş yavaş damar yolu ile ) verilebilmektedir. Damar yolu ile daha yüksek dozlarda C vitamini uygulaması diyare (ishal) ya da diğer sindirim sistemi rahatsızlıklarına neden olmamaktadır.

Yüksek doz damardan C vitamini uygulaması; güçlü bir antioksidan etki (serbest radikal toplayıcısı) yaratır bu sayede bağışıklık sistemine destek sağlanır, enfeksiyonlarla mücadele güçlenir ve yaşam kalitesi artar. Kişinin damardan (Intravenöz) C vitamini infüzyon tedavisinde de doz kişiye göre değişmekle birlikte;  genellikle 15-25 gramdan (15.000-25.000 mg) daha düşük dozdaki C vitamini infüzyonu ile yapılır.

Selenyum, C vitamini ve E vitaminin Kanıta Dayalı Etkileri Nelerdir?
Selenyum, C vitamini ve E vitaminin Kanıta Dayalı Etkileri Nelerdir?

Yüksek fakat aynı zamanda iyi tolere edilen dozlardaki besinsel antioksidanlar; E vitamini, C vitamini ve selenyumun kayda değer oranda immünostimülan (bağışıklık sistemini uyaran), antienflamatuar (iltihabi reaksiyonu önleyici) ve anti-kanserojen (kanseri önleyici) etkilere sahip olduğu mevcut biyomedikal literatürde belgelenmiştir.

Ek olarak, E vitamini, C vitamini ve selenyum; kan akışında sorun olan iskemik yapılarda ya da oksijen azlığı çeken hipoksik  dokularda yapısal bütünlüğün korunmasına yardımcı olmaktadır.

C ve E  vitamin ile Selenyum aynı zamanda  anti-trombotik (pıhtılaşma önleyici) etkilere de sahiptir.

Yüksek doz besinsel antioksidanlar ile yapılan takviyelerin; kanser, kardiyovasküler (kalp-damar) hastalıklar, enfeksiyon, enflamatuar bozukluklar ve bazı diyabetik (şeker hastalığı ile ilgili) komplikasyonların önlenmesi, tedavisi veya palyasyonunda geniş bir rol kazanabileceği düşünülmektedir.

Tüm bu bilimsel kanıtlar 1980’li yıllardan beri kanıta dayalı olarak bilgilerimize sunulmaktadır.

Med Hypotheses. 1984 Jan;13(1):77-98.

Yüksek doz besinsel antioksidanların potansiyel klinik uygulamaları

Crary EJ, McCarty MF.

Hizmetlerimiz

Yüz ve Vücut Mezoterapi
Yüz ve Vücut Mezoterapi

PRP medikal bir uygulamadır. İşlem hastanın kanının içinde özel bir jel bulunan küçük tüplere alınması ve santrifüj edilmesi şeklinde başlar. Santrifüj işlemi kanın bileşenlerine ayrılması işlemidir. Böylece her milimetresinde 200.000 trombosit bulunan kanın kırmızı hücreli kısmı ayrılır ve mm’de 1.5 milyon trombosit yoğunluğuna sahip PRP ürünü elde edilir.

Altın İğne (Radyofrekans)
Altın İğne (Radyofrekans)

Altın İğne yönteminde;  mezoterapi, fraksiyonel lazer ve radyofrekans teknolojileri tek bir cihazda toplanmıştır. Karışık geldi değil mi ? Hadi biraz konuyu açalım:Altın iğne cihazının üzerinde mikro iğneler bulunur. Bu mikro iğneler aracılığı ile radyofrekans cilt altına verilir. Radyofrekans bir ısı enerjisidir ve tıpta uzun yıllardır farklı alanlarda güvenle kullanılmaktadır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği elektriksel enerji kullanılarak elde edilen plazma enerjisi ile gerçekleştirilir. Estetik uygulamalarda en modern yöntemlerden biri olan plazma enerjisi ile herhangi bir yan etki oluşmadan deri altında sıkılaşma, göz kapağı düşüklüğü ve gevşekliği ile yağ bezesi tedavisi ve göz çevresindeki kırışıklıkların ortadan kaldırılması sağlanır.

Saça Dair Her Şey

Saç Destek Tedavileri, Saç Ekimi, Medikal Estetik ve Diğer Sağlık Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın.

Kliniğimizde Saç Tedavilerini Nasıl Planlıyoruz?

Kliniğimizde saç tedavilerini nasıl planlıyoruz? Önceliklerimiz neler? Sizin için anlatalım istedik…

Hastalarımız, Kliniğimize sıklıkla başvurduğu şikayet: “Saç Dökülmesi“. Bu şikayetle gelen hastalara “sorununuz genetik nedenlere bağlı” deyip geçmiyoruz. Evet doğru erkeklerde %90, kadınlarda ise %60 saç dökülmesi nedeni genetik. Ama biz yine de saç dökülmesinin nedenlerinin tümünü araştırmak istiyoruz.

Bu nedenle öncelikli olarak; saç check-up istiyoruz. Saç check-up sonucunu elimize aldığımızda saç dökülmesinin tek nedeni genetik mi? yoksa eşlik eden başka faktörler de var mı? çok daha net görmüş oluyoruz. Bundan sonra da hastamıza en uygun tedaviyi planlıyoruz.

Kliniğimizde her zaman kombinasyon tedavisini tercih ediyoruz. Çünkü; Dr Handan Yavuz Köksal kombine tedavilerin saç dökülmesi sorunun çözümünde oldukça etkili olduğuna inanmakta ve sonuçlarını da kendi hastalarında deneyimlemektedir.

Doğru Mezoterapi Ürünü Nasıl Seçilmeli?

Mezoterapi; özellikle saç ve ciltteki harika etkileri nedeniyle sıklıkla tercih ettiğimiz bir tedavi. Tabi ki güzel sonuçlar için doğru mezoterapi ürünü tercih etmek gerek!

Öncelikle kalite! Ürünün, aktif içeriği , konsantrasyonu ve fiyatına kadar ürün kalitesi de değerlendirilmelidir. Görünüş de önemli! Mezoterapi ürünü parçacık içermemeli, tamamen berrak, homojen bir görünüme sahip olmalı. Steril olmalı. Ama sterilizasyon yöntemi çok önemli! Gama ışınları ile sterile edilmemeli. Gama ışınları, mezoterapi ürününün içindeki aktif içerikleri parçalamakta ve serbest radikallerin oluşumuna neden olmaktadır. Oldukça düşük fiyatlı ürünlere dikkat! Bazıları yüksek miktarda endotoksin içerlebilir ki bu da ateş ve kızarıklığa neden olabilir.

En önemlisi de sağlığınız ve güzel sonuçlar için; mezoterapi sadece hekimler tarafından ve kaliteli mezoterapi ürünleri ile uygulanmalıdır..

Ekilen Saçlarım Ne Zaman Uzayacak?
 • Yeni ekilen saç tellerinin deriye yerleşmesi ve damarlanmanın sağlanması 1 hafta sürer
 • Saç telleri bir ay sonra büyümeye başlar sonra saç telleri dökülmeye başlar. Dikkat panik yok! Ekilen saç tellerinin operasyon sonrasındaki ilk ay dökülmesi oldukça normaldir.
 • Ekilen saç folikülleri (greftleri) büyüme başlayıncaya kadar 3-4 ay dinlenme fazına girer. Sonrasında ise saçlar normal olarak uzamaya başlar.
 • Operasyondan 3-4 ay sonra yeni ekilen saçlar, her ay %10’luk oranda büyür.
 • 12 ay sonra büyüme oranı %90’a ulaşır. Kalan %10’luk kısmı ise sonraki 6’da tamamlanır.
 • Yani kesin sonuçlar 1-1,5 yıl sonra elde gözlenir.
DHI mı? FUE mi?

Biz saç ekiminde alımı FUE ile yaptıktan sonra ekimi; safir bıçakla kanal açıp da yapabiliriz, klasik slitle de kanal açıp yapabiliriz, DHI ile de yapabiliriz.

Bu çok tartışılıyor ve bize de çok soruluyor. Sanki DHI ve FUE birbiri ile ilişkili olmayan bambaşka bir yöntemmiş gibi anlatılıyor.

Bu karışıklığı önlemek için tanımlamaları iyi yapmak önemli. FUE dediğimiz yöntem; Foliculer Unit Extraction = Foliküler Ünite Ekstraksiyonu; yani tek tek köklerin donör bölgeden alınması yöntemidir.  DHI= Direct Hair Implant= Direkt Saç Ekimi; ekim esnasında özel bir medikal alet ile (ki buna kalem diyoruz) aynı anda hem kanal açıp hem de ekim yapılması yöntemidir.  Yani DHI yönteminde de alım FUE’nin aynısıdır, DHI;  kanal açma ve ekimin aynı anda yapılması ile farklılık gösterir.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi yaptırmayı düşünen insanların en merak ettiği soruların başında, ekilen saçların ne zaman çıkacağı gelir. Saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar sorusunun cevabı, ekim sürecinde yapılan işlemin türüne ve hastanın saç derisi yapısına göre farklılık gösterebilir.

Neden Saçlarımız Yağlanır?
 • Saçın doğal yapısı
 • Genetik faktörler
 • Nem
 • Hormonal dengesizlikler
 • Cilt rahatsızlıkları
 • Durmadan saçlarla oynamak
 • Saçınızı çok fazla taramak
 • Çok fazla ürün kullanmak
 • Saçlarınızı çok sık yıkamak
 • Saçlarınız sıcak su ile yıkamak
 • Saç kreminin yanlış kullanımı
 • Yanlış saç ürünlerinin kullanımı
 • Saçlarınızı çok sık toplamak
 • Sıcak saç şekillendiricilerin fazla kullanımı
 • B vitamini eksikliği
Before - After

Öncesi – Sonrası

[instagram-feed]

2 hafta önce

Dr. Handan Yavuz

Kendisi hem sahte hesap hem de benim ismimi kullanarak haksız kazanç elde etmeye çalışmaktadır.
Hukuk sürecini başlatıyorum.
LÜTFEN İNANMAYIN...
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

Facebook'ta Aç

2 hafta önce

Dr. Handan Yavuz

🧘 Sağlıklı olmak için sadece beden bakımı yetmez!
🧘 Ruhumuza ve zihnimize de bakım yapmalıyız.
🧘 Zihnimizi dinginleştiren aktiviteleri yapmalı, ruhumuzu zenginleştiren alışkanlıkları edinmeliyiz.
.
.
.
#drhandanyavuz #handanyavuz #sağlıklıyaşam #nişantaşı #saç #saçtedavileri #saçmezoterapi #mezoterapisaçtedavisi #sağlıklısaçlar #saçekimi #hairmesotherapy #mesotherapy #mezoterapi #ozon #ozonterapi #bağışıklık #bağışıklıksistemi #medicalwellbeing #gününmottosu #motivasyon
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

Facebook'ta Aç

2 hafta önce

Dr. Handan Yavuz

Saç dökülmesi ve saçkıran sorununa #mezoterapi ve #ozontedavi

☎️ 0212 230 10 80
📞 0533 193 91 71
📍 Harbiye Mah. Abdi İpekçi Caddesi No:59 / Kat:4 – Daire: 4
Nişantaşı/Şişli
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

Facebook'ta Aç

Randevu Alın

Dr. Handan Yavuz’dan online olarak randevu alabilirsiniz.

Call Now Button