Saç PRP

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Saçın Gençlik Aşısı: PRP

Videoyu oynat

Saçlarımız da Yaşlanıyor!

Yaşlanma bütün vücut hücrelerimizi etkileyen bir süreçtir. Tıpkı cildimiz, kemiklerimiz, kaslarımız gibi saçlarımız da yaşlanıyor. Rengini kaybediyor, saç köklerini besleyen damarlanma azalıyor, keratin yapı zayıflıyor. Sonuçta saçlarımız zayıflıyor, inceliyor ve dökülmeye başlıyor.

Bu gidişi PRP ile durdurmak mümkün!

PRP Nedir?

PRP / Platelet Rich Plasma (Türkçesi; plateletçe zengin plazma)’nın kısaltmasıdır. Hastanın kendi kanından elde edilerek üretilen aşılar ile yapılır ve saç dökülmesi/zayıflaması yaşayan kadın ve erkekler için son 10 yılda geliştirilen heyecan verici tıbbi tedavi seçeneklerinden biridir.

PRP tedavisinde yapılan işlemler yaklaşık 60 dakika öncesindeki hazırlıklar ise yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Dr. Handan Yavuz etkili sonuçları elde etmek için kombine yöntemler ile saç PRP uygulamaktadır. İşlemden sonra hastada, yapılan operasyona dair herhangi bir acı ve iz oluşmamaktadır. Hastaya enjekte edilmesi sonrasında normal hayatına hızlı bir şekilde geri dönebilmektedir. Saç PRP tedavisinin kaç seans uygulanması gerektiği kişiye göre özel olarak belirlenmekle birlikte (kliniğimizde sıklıkla 3 PRP 3 mezoterapi seansı uygulamaktayız) hastalarımıza sıklıkla 3-4 haftada bir uygulanan ardışık 3 PRP seansı önermekteyiz.

Peki Platelet Nedir?

Kanımızın % 55’i serum adı da verilen plazmadan %45’i ise farklı hücrelerden oluşur. Kandaki hücre tipleri; alyuvarlar (eritrositler), akyuvarlar (lökositler) ve plateletlerdir (trombositler). Platelet hücreler vücutta aktif oldukları zaman büyüme hormonu denilen iyileştirici proteinleri serbest bırakır.

PRP Nasıl Elde Edilir?

PRP Nasıl Etki Eder?

Elde Edilen PRP (Plateletçe Zengin Plazma) Nasıl Uygulanır?

Yüz güldürücü sonuçları sayesinde saç PRP oldukça popüler bir uygulama haline gelmiştir. Ancak her saç PRP uygulaması başarılı olacaktır demek pek doğru olmaz. PRP’nin uygulanış şekli, kullanılan kit, uygulamayı yapan deneyimli eller sonucu doğrudan etkilemektedir. Bu sebeplerle saç prp saç sağlığı açısından etkili yöntemlerden biridir.

Saç PRP tedavisinde kombine uygulamalar fark yaratır!

Dr. Handan Yavuz, etkin sonuçlar almak için her saç PRP’sini 3 farklı yöntemi kombine ederek uygulamaktadır: Dermapen, Enjeksiyon ve Elektroporasyon.

Saç Kliniğimize saç PRP uygulamasına gelen tüm hastalarımız için aşağıdaki adımlar izlenir:

Saç PRP’nin Faydaları Nelerdir?
Saç PRP Kimlere Önerilir?
Saç PRP Uygulamasında Farkı Ne Yaratır?
Saç PRP uygulamasında kullanılan kitin kalitesi ve uygulama şekli fark yaratır.

Saç PRP uygulamasında basit gibi görünen ama en önemli konulardan bir tanesi sterilizasyondur.

Saç PRP farklı şekillerde uygulanabilir;

Dr.Handan Yavuz etkili sonuçlar için dermapen, enjekiyon ve elektroporasyon yöntemlerini kombine olarak uygulamaktadır. Bu sayede tek seansta fark edilir sonuçlar görmek mümkün olabilmektedir.

Saç PRP Uygulamasında Dermapen mi Dermaroller mı Önerilmektedir?

Kanıta dayalı olarak biliyoruz ki Amerikan Dermatoloji Derneği’ nin onayladığı dermapen ile saç PRP uygulaması dermarollera göre anlamlı avantajlar sağlar. Bununla birlikte PRP uygulaması esnasında dermapen için seçilen ucun kalitesi, iğne sayısı da oldukça önemlidir. Dermapen ile saç PRP uygulamasında uç seçilirken doğru iğne sayısına dikkat edilmeli, iğne derinliği ise her hastaya göre özel olarak ayarlanmalıdır.

Saç PRP Uygulamasında Sadece Enjeksiyon Yeterli midir?
Saç PRP uygulamasında sadece enjeksiyon ile PRP’nin saçlı deriye zerk edilmesi ya da napaj uygulaması tabii ki yapılabilir ancak aynı seansta PRP enjeksiyonunu dermapen uygulaması ve elektroporasyon ile kombine etmek daha etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir.
Saç PRP Uygulamasında Elektroporasyon Ne İşe Yarar?
Saç PRP’ yi dermapen ile geniş bir bölgeye uygulayıp daha yoğun ihtiyaç duyulan bölgelere enjeksiyon yaptıktan sonra elektroporasyon ile cilt altına zerk edilen PRP’nin hücreler arasında diffuz bir şekilde dağılmasına yardımcı olabiliyoruz.
Elektroporasyon ile hücreler arası porları açmak PRP’nin daha çok saç kök hücresine nüfuz etmesine yardımcı olabilmektedir. Ayrıca elektroporasyon saç köklerinin büyüme fazına geçişini de hızlandırmaktadır.
Saç PRP Uygulaması Kimler Tarafından Yapılabilir?
Saç PRP uygulaması tıbbi eğitim almış bir sağlık personeli tarafından sterilizasyon kurallarına uyularak yapılmalıdır.
Kliniğimizde saç PRP’nin hazırlanması ve uygulamaları Dr.Handan Yavuz tarafından bizzat yapılmaktadır.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Saç Tedavileri