Altın İğne ile Saç Mezoterapisi

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Altın İğne ile Saç Mezoterapisi

Videoyu oynat
Çocukların cildi nasıl pürüzsüz ve yumuşak, saçları nasıl parlak ve canlıdır öyle değil mi? Çünkü çocukların cildinde kolajen maksimum seviyede bulunur. Yıllar yıllar geçtikçe ciltteki kolajen miktarı, saçlarımızın sağlıklı ve canlı olmasını sağlayan maddeler azalır. Sonunda cilt kırışıklıkları, mimik çizgileri, sarkmalar, saç dökülmesi, saçlarda incelme gözlenir.
Peki bu durumun önüne nasıl geçilebilir? Bunun farklı yolları bulunur:

Biz kliniğimizde çoğu hastamız için altın iğne ve mezoterapi uygulamalarını bir arada gerçekleştirerek c şıkkını tercih ediyoruz ☺

Altın iğne ile Saçlarınıza Altın Dokunuş

Altın iğne sadece cilt için değil güçlü saçlar ve saçlı deriyi desteklemek için de kullanılan harika bir yöntemdir.

Sağlıklı saçlar için; iyi çalışan canlı saç folikül hücreleri ve tabi ki sağlıklı bir kan dolaşımı olmazsa olmazdır. Altın iğne ile kafa derisinin alt tabakalarına kontrollü bir hasar verilir. Bu sayede:
Hem kadın hem de erkek hastalar için kullanılabilen altın iğne; saçın sağlıklı ve güçlü olmak için ihtiyaç duyduğu maddelerin saçlı deri tarafından yeniden üretilmesini sağlar.
Saçta altın iğne uygulamasından sonra, tedavi PRP ya da Mezoterapi gibi yöntemlerle desteklenebilir.

Saç dökülmesinin durması, uykuda olan saç köklerinin uyanması, saç tellerinin kalınlaşması için Yoğun bir destek tedaviye ihtiyaç duyan kişiler için “altın iğne ile mezoterapi “ uygulaması oldukça etkilidir.

Altın İğne ile Saç Mezoterapisinin en önemli özelliklerinden biri de; seans bittikten sonra en az 3-4 hafta boyunca sanki işlem hala devam ediyormuş gibi etkinin devam etmesidir. Yani işlem bitip günlük hayatınıza geri döndüğünüzde saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı olması için hücreleriniz durmadan çalışır. Her geçen gün saçlardaki olumlu etkisi artarak devam eder ve nihayi etki 1 ay sonra gözlenir.

Altın İğne Etki Mekanizması

Altın İğne’nin çalışma prensibi vücudun kendi kendini tamir etme mekanizmasına dayanır.
Altın iğnenin etki mekanizması cildin kendi kendini tamiri üzerine kuruludur. Cildimizin canlı, pürüzsüz ve elastik olmasını sağlayan yapı cilt yüzeyinin hemen altında yer alan ağ tabakadır. Ağtabakanın yapı taşı ise kolajen denilen proteindir.
Altın iğne yöntemi ile vücudun yeniden kolajen gibi eksik maddeleri üretmesi sağlanmaktadır. Bunun için cilt altına kontrollü bir şekilde ısı enerjisi gönderilir ve buaradaki dokuya bir miktar zarar verilir. Cilt dokuları tamir etmek için ekstra kolajen ve diğer maddeleri üretmeye başlar ve sonuçta ciltteki kırışıklıklar sarkmalar, lekeler ortadan kalkar.
Aynı durum saç için de geçerlidir. Altın iğnenin saça uygulanmasının en büyük avantajı, uygulamadan sonra 2-3 hafta süreyle saçlı derinin altındaki dolaşım, yenilenme ve kolajen üretiminin devam etmesidir.

Altın İğne Seansları Nasıl Belirlenmeli?

Saçlarda altın iğne uygulamasının seansları her tedavi gibi kişiye özel belirlenmektedir. Kişinin anatomik durumu, saç dökülmesinin şiddeti, nerede yaşadığı hepsi etkendir.
Ancak; Dr Handan Yavuz’un çoğunlukla tercih ettiği yöntem; altın iğne seanslarının mezoterapi ile kombine edilmesi yönündedir.
2 altın iğne seansı arasında en azından 3 hafta olmadır. Çünkü altın iğne uygulamasından sonra cilt 20 gün boyunca çalışmaya devam etmektedir.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Saç Tedavileri