Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, saçın köklerinin beslenmesi ve saç dökülmesinin azalması için saç derisinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve aminoasitlerin saç derisine enjekte edilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. Saç mezoterapisi, saç tellerinin güçlenmesini sağlayarak ince tellerin kalınlaşmasını sağlamakla birlikte, saçların parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

saç mezoterapisi nasıl uygulanır

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi, ağrı ve acı yaratmayan bir uygulama olduğu gibi, mezoterapi işleminin yan etkisi de yoktur. Saç mezoterapisi işlemi sırasında vitamin, mineral ve aminoasit bileşenleri küçük uçlu iğnelerle saç derisine enjekte edilir. Dermapen ve elektroporasyon gibi kombine methodlarla etkinliği arttırmak ise mümkündür.

Kaç seans saç mezoterapisine ihtiyaç duyulduğu kişiye göre yapılan saç analizi sonuçlarına göre belirlenir ve uygun planlama yapılır. Bazı kişiler için  seans yeterli olurken bazı kimselerde bu sayı artabilir.

Saç Mezoterapisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç mezoterapisi uygulaması yapıldıktan sonra saçlarınızı en az 3 saat yıkamamaya özen göstermeniz tavsiye edilir.  Uygulamadan sonra mezoterapi sonrası kullanılması gereken saç kürlerin düzenli ve doğru kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Saç mezoterapi uygulamasından hemen sonra günlük hayatınıza geri dönmenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Çalışan kişilerin öğle arasında dahi uygulatabileceği bir işlemdir.

Add Your Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank
blank