Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi yaptırmayı düşünen insanların en merak ettiği soruların başında, ekilen saçların ne zaman çıkacağı gelir. Saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar sorusunun cevabı, ekim sürecinde yapılan işlemin türüne ve hastanın saç derisi yapısına göre farklılık gösterebilir.

ekilen saçlar ne zaman çıkar

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi işlemi sonrasında saç tellerinin deriye yerleşmesi ve deride tutunması ortalama 3-7 gün sürer. Saç telleri deride tutunduktan sonra, ilk bir ay içerisinde dökülme olabilir. Dökülme aşaması normal ve doğal bir süreçtir ve ekilen tellerin kökte tutunduğunu gösterir. Saç telleri kökte 3-4 ay güçlenme fazına girer. Saç ekimi operasyonu yaptıktan ortalama 4-6 ay içerisinde ekilen saçlar yavaş yavaş uzamaya başlar. 6-12 ay arasında saç telleri hızla büyür ve 12.aydan itibaren büyüme hızı maksimum seviyeye ulaşır.

Saç ekimi sonrası saçların çıkması süresi farklılık gösterebilmekle beraber, bazı hastalar çok daha kısa sürede sonuç alabilir. Ortalama olarak 12-18 ay sonra saç ekiminden kesin sonuçlar alınmaya başlar ve hasta canlı ve gür saçlara kavuşur.

Add Your Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank
blank