Dudak Dolgusu

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu; dudak çevresi kırışıklıklarının, çizgilerinin giderilmesi, dudağın dolgunlaştırılması ve belirginleştirilmesini sağlayan bir işlemdir. Dudak dolgusu uygulamalarında pek çok farklı madde kullanılmaktadır. Ancak günümüzde tüm dünya genelinde en sık tercih edilen dolgu maddesi hiyalüronik asittir.
Hiyalüronik asit normalde insan vücudunda bulunmaktadır. (Ancak yaşlanma ile beraber cildimizdeki hiyalüronik asit miktarında azalma gözlenmektedir. Bu nedenle ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmektedir.)

Dudak Dolgusu ile Nasıl Bir Etki Elde Edilir?

Daha genç, daha dolgun, daha belirgin dudaklara sahip olmak isteyen kadın-erkek herkes dudak dolgusu yaptırabilir.
Dudak dolgusu hep daha dolgun dudaklar için düşünülse de dudak asimetrisinin düzeltilmesi, dudak kenarı ve üzerindeki çizgilerin giderilmesi için de sıklıkla kullanılmaktadır. Uygulama sonrası etkileri hemen gözlenen dudak dolgusu ile dudaklar daha nemli ve pembe bir görüntüye de kavuşur.
İstenilen hedefe göre bazen dudak çizgisine, bazen dudağın renkli kısmına ya da dudak çevresine uygulanabilir.
Doğallıktan çok uzaklaşmadan kişinin anatomisine göre yapılan uygulamalar her zaman için çok daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlemden önce uygulama bölgesine; uyuşturucu etki gösteren anestezik kremler sürülür. (Bu kremler tamamen değil kısmen uyuşma sağlamaktadır.)
Daha sonra ince uçlu iğneler ile dolgu maddesi dudakta belirlenen yerlere enjekte edilir.
Oldukça pratik ve hızlı bir uygulamadır ve etkileri anında gözlenir.

Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır? Etki Süresi Ne Kadardır?

Dudak dolgusunda, dolgu maddesi olarak tercih edilen hiyalüronik asit, normalde de vücudumuzda bulunur ve zamanla yıkılarak vücuttan atılır. Dudak dolgusunun etki süresi 4-12 ay arasında değişmektedir.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Dolgu Uygulamaları