Yağ Dokusundan Kök Hücre Uygulaması

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Yağ Dokusundan Kök Hücre Uygulaması

Kök hücreler; farklı hücre tiplerine dönüşebilen ve yeni hücreler üretebilen öncü hücrelerdir.
Aslında, vücudumuzda pek çok yerde kök hücre bulunur hatta saç köklerimizde de kök hücreler bulunur. Ancak bazı kişilerde saç kök hücreler aktif halde ya da yeterli miktarda olmayabilir. Bu durumda da saç dökülme sorunu kaçınılmaz olur.
Yağdan elde edilen kök hücrelerin kafa derisine enjeksiyonu ile saç köklerinin canlanması, uyku fazından büyüme fazına geçmesi, hasarlı olan saç hücrelerinin onarımı sağlanabilir.

Yağ Dokudan Elde Edilen Kök Hücre ile Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kök hücreler vücutta farklı yerlerde bulunur ve farklı şekillerde elde edilebilir. Yağ dokusu da kök hücrelerin fazlaca bulunduğu dokulardan biridir.
Saça kök hücre tedavisi için; öncelikle kişinin göbek, basen gibi yağ dokusunun yoğun olduğu bölgelerden liposuction yöntemi ile bir miktar yağ dokusu alınır.
Alınan yağ dokusu özel işlemlerden geçirilir ve içindeki kök hücreler ayrıştırılır. Bu işlem yaklaşık 1-2 saat sürer.
Elde edilen kök hücrece zengin süspansiyon kafa derisine ardaşık enjeksiyonlar ile uygulanır. Uygulamadan sonra dinlenme fazındaki saç köklerinin büyüme fazına geçmesi, saçların güçlenmesi, saç hücrelerinin yenilenmesi ve hasar görmüş hücre ve dokuların onarılması beklenir.
Yağ dokudan elde edilen kök hücre tedavisi; tek başına ya da saç ekimi ile kombine olarak, ameliyatın sonuçlarının daha başarılı olması için uygulanabilir.

Yağ Dokudan Elde Edilen Kök Hücre ile Saç Tedavisi Saç Ekimine Alternatif Midir?

Şuanda uygulanan kök hücre tedavi yöntemlerinin hiç biri saç ekimine alternatif olarak düşünülmemelidir. Saç ekimi; doğru uygulandığında kesin sonuçlar sağlayan etkili bir cerrahi işlemdir. Kök hücre tedavileri ise bir operasyonla değil diğer invaziv saç tedavi yöntemleri (PRP, Mezoterapi gibi) ile aynı kategoridedir ve bu alandaki en etkili yöntemlerdir.

Yağ Dokudan Elde Edilen Kök Hücre ile Saç Tedavisi Sonuçları Ne Zaman Gözlenir?

Tüm saç tedavilerinde olduğu gibi sonuçlar için en azından 4-6 hafta beklenmelidir. Çünkü saçlarımız belirli bir hızla uzar. Bu süre sağlıklı saçlar için ayda ortalama 1 cm’dir.

Yağ Dokudan Elde Edilen Kök Hücre ile Saç Tedavisi Ne Kadar Süren Bir İşlemdir? Kaç Seans Uygulanır?

Lokal anestezi altında liposuction ile yağ alımı, yağ dokusundan kök hücre elde edilmesi ve kafa derisine uygulanması yaklaşık 1,5-2 saat sürmektedir.
Bu uygulama için tek seans yeterlidir.

Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Saça Kök Hücre Tedavisi