Kaş Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaş Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaş Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?
kaç ekimi nasıl yapılır

Kaşlar da tıpkı saçlar gibi dökülebilmektedir. Kaş dökülmesi; yaşa, genetik nedenlere, beslenme alışkanlıklarına, sürekli kaş almaya, hormonal dengesizliklere, bazı hastalıklara, ilaç kullanımına, strese.. bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.

Kaş dökülmesinin nedeni tespit edildikten sonra, doğru tedaviler planlanabilir. Doğuştan zayıf kaş yapısına sahipseniz ya da genetik nedenlere bağlı olarak kaş dökülmesi yaşıyorsanız kaş ekimi ile istediğiniz kalınlıkta kaşlara sahip olmanız mümkündür. Kaş ekiminde ekilecek greftler tıpkı saç ekiminde olduğu gibi başın arka tarafında iki kulak arasında yer alan saçlardan tercih edilir. Bunun nedeni bu bölgede yer alan köklerin genetik olarak dökülmemeye kodlanmasıdır. Üstelik bu saç kökleri yeni transfer edildikleri yerde de bu özelliklerini korur. Yani yeni ekilen kaşlarınız ömür boyu sizinle olur.

Kaşlar yüz ifadesinde oldukça önemli yere sahiptir. Doğru şekil verilmemiş kaşlar sizi olduğunuzdan yorgun, mutsuz gösterebilir. Fazla ince ve açık renk kaşlar yüz hatlarınızın silik görünmesine, olması gerekenden fazla koyu ve kalın kaşlar da doğal olmayan abartılı bir görünüme neden olabilmektedir. Bu nedenle kaş ekiminde yüzünüze en uygun doğal görünümü elde etmek oldukça önemlidir.

 

 

 

Add Your Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank
blank