Uzm. Dyt. Sernaz Çakır ERCİL

"İÇTE SAĞLIK DIŞTA GÜZELLİK"

Hakkımda

Diyetisyen Sernaz Çakır Ercil, 2008 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olduktan sonra 2015 yılında Yeditepe üniversitesi Eczacılık Fakültesi Fitoterapi yüksek lisansını tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanı ile akademik kariyerine ulaşmıştır. Ardından Aydın Üniversitesi’nde Aromaterapi eğitimini ve danışanlarının duyguları, psikolojileri de bu süreçte çok önemli olduğu için EFT ( Emotional Freedom Technic) eğitimini tamamlamıştır.
Bütüncül bakış açısında hastalıklarında neden, nasıl olduğunu araştırmak, kök nedenlerini bulabilmek ve onları iyileştirebilmek amacı ile Fonksiyonel Tıp Akademisi’nin eğitimini de tamamlayarak Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni olmuştur.
Aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu’na kayıtlı diyetisyen olarak iki sezon Samsunspor Futbol Klübü A takımı diyetisyenliğini yapmıştır.
Profesyonel meslek hayatında 10 sene boyunca özel hastanelerde çalışarak klinik vakaların tedavisi, bariatrik cerrahi öncesi ve sonrası hasta takibi, gebelik dönemi, anne ve çocuk beslenmesi, zayıflama , metabolik sendrom gibi durumların sürecinde danışan takibi konusunda uzmanlaşmıştır. Mayıs 2018 itibari ile bu edindiği bilgi ve tecrübelerini Sernaz Çakır Ercil Beslenme ve Diyet Danışmanlık merkezi ve Medlook Nişantaşı Polikliği’nde hizmete sunmaktadır.
15 yıllık meslek hayatı boyunca birçok televizyon programına katılmış, dergi ve gazetelere yazılar hazırlamış ve devam etmektedir.
Bu güne kadar binlerce insana sağlıklı beslenmeleri ve sağlıklı yaşamaları için danışmanlık vermiştir. Amacı, sizlere doğru beslenmeyi öğretmek ve bunun kalıcılığını sağlamak. Unutmayın hayatınızın anahtarı sizin elinizde! Diyet yapmak zor değil. Yeter ki buna hazır olduğunuzu hissedin. Kararınızı verdiyseniz başaramayacağınız hiç bir şey yok.

Uzm. Dyt. Sernaz Çakır ERCİL

Randevu Alın

Hizmetlerimiz