DHI mı? FUE mi?

DHI mı? FUE mi?

Biz saç ekiminde alımı FUE ile yaptıktan sonra ekimi; safir bıçakla kanal açıp da yapabiliriz, klasik slitle de kanal açıp yapabiliriz, DHI ile de yapabiliriz.

DHI mı? FUE mi?

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=6leOmnS1igM[/embedyt]

Bu çok tartışılıyor ve bize de çok soruluyor. Sanki DHI ve FUE birbiri ile ilişkili olmayan bambaşka bir yöntemmiş gibi anlatılıyor.

Bu karışıklığı önlemek için tanımlamaları iyi yapmak önemli. FUE dediğimiz yöntem; Foliculer Unit Extraction = Foliküler Ünite Ekstraksiyonu; yani tek tek köklerin donör bölgeden alınması yöntemidir.  DHI= Direct Hair Implant= Direkt Saç Ekimi; ekim esnasında özel bir medikal alet ile (ki buna kalem diyoruz) aynı anda hem kanal açıp hem de ekim yapılması yöntemidir.  Yani DHI yönteminde de alım FUE’nin aynısıdır, DHI;  kanal açma ve ekimin aynı anda yapılması ile farklılık gösterir.

Peki hasta için DHI?

Biz kliniğimizde özellikle uzun saçlı, saçını kestirmek isteyen hastalarımız için DHI yöntemini öneriyoruz. Hal böyle olunca kadın hastalarda sıklıkla DHI yöntemini tercih ediyoruz. Tabi ki uzun saçlı erkek hastalar da DHI için uygun adaylar. DHI önerdiğimiz bir diğer hasta grubu da sadece ön hatta belirli bir bölgede yeni saç çizgisi oluşturduğumuz ve sağ sol yan açıları doldurduğumuz hastalar.

Özetle DHI için uygun hastaları 2 ana başlıkta toplamak mümkün; uzun saçlı/saçını kestirmek istemeyen hastalar ve 2000-2500 kökten daha fazla ihtiyacı olmayan hastalar. Bu noktada DHI ile tek seansta 2500 kökten fazlasını optimum zamanda tamamlamanın çok da mümkün olmadığını da hatırlatmak gerek.

Add Your Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank
blank