Dermapen ve Elektroporasyon Uygulaması

Dermapen ve Elektroporasyon Uygulaması

blankSaç, geçmişten günümüze kadar kadınların ve erkeklerin en önemli aksesuarı olarak önemini hiç bir zaman yitirmedi. Gelişen tıp ve tedavi yöntemleri sayesinde saç kaybı yaşayan kadın ve erkeklere pek çok olanak sunulabiliyor. Bu sayede saç dökülmesi durdurulabiliyor, uykuda olan saç kökleri uyandırılarak büyüme fazına geçmeleri sağlanabiliyor, daha güçlü saçlara kavuşmak mümkün olabiliyor..

Dermapen Nedir?

Dermapen; ucunda pek çok mikroiğne olan kalem benzeri cihazına verilen isimdir. Dermapen hem saç hem de cilt gençleştirme uygulamalarında kullanılmaktadır.

Dermapen uygulamasının yapıldığı bölgede doku gelişimi başlar, doku kaybı onarılır ve yeni doku üretimi başlar. Tek başına bile etkin olan bu yöntem saç dökülmesi tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Dr. Handan Yavuz Köksal dermapen uygulamasını saç PRP ya da saç mezoterapisinde kombine yöntem olarak uygulamaktadır.

Elektroporasyon nedir?

Elektroporasyon  hücreleri veya dokuları kısa süreli yüksek güçte bir elektriksel alan uygulayarak, cilde zarar vermeden bölgeye uygun uyarmayı sağlamak amacıyla ilacın cilde doğrudan verilmesi için en yenilikçi ilaç verme cihazıdır.

Dr. Handan Yavuz Köksal elektroporasyon ve kırmızı ışık yayan özel cihazı her saç PRP ve saç mezoteapi işleminin son basamağında uygulamaktadır. Bu sayede kullanılan ürün (PRP ya da mezoterapi ürünü) saçlı derinin alt tabakalarına nüfuz etmekte, hücreler tarafından tamamen emilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca cihazın sağladığı kırmızı ışık ile uyku fazındaki saçların büyüme fazına geçişi de desteklenmektedir.

 

Add Your Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank
blank