Dr. Handan Yavuz

Randevu Alın

Saç Destek Tedavileri

Saç Mezoterapisi
Saç Mezoterapisi

Çok ince uçlu bir iğne ile yapılan mikro enjeksiyon yöntemidir. Buraya yapılan enjeksiyonla, saç kökünün beslenmek için gereksinim duyduğu vitamin, mineral ve dolaşım düzenleyiciler hedef dokuya doğrudan verilmiş olur. Böylece zayıflamış saç kökleri güçledirilmektedir. Saç ekiminde destek tedavisi olarak kullanılır. Hormonal ve genetik saç dökülmelerinde destek tedavi olarak yapılmaktadır.

Saç PRP
Saç PRP

Saç köklerini besleyen damarlanmada azalma, keratin yapının zayıflaması ve saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerali alamaması saçların incelmesine ve dökülmesine neden olur. Saç PRP, saç tellerinin güçlenmesi ve dökülmenin engellenmesi için hastanın kendi kanından elde edilen trombositler ile saç derisine yapılan uygulamadır.

Saç Check-Up
Saç Check-Up

Haircheck-Up, saç check-up (çekap) işlemidir. Yani saçınızın genel durumunun değerlendirilmesi ve mevcut ise saç sorununuza yönelik çözümlerin belirlenmesidir. Pek çok hastalıkta saç dökülmesi ilk bulgu olarak karşınıza çıkabilir. Bu nedenle saç dökülmesi hekim tarafından değerlendirilip, check-up ile detaylı inceleme yapılmalıdır.

Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi
FUE Saç Ekimi

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yönteminde saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ya da manuel olarak kullanılan aletler ile tek tek alınarak saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir. Foliküler ünite; saç derisine aynı noktadan bağlı olan ve aynı kan kaynağını paylaşan saç kıllarından oluşan gruplara denir. Her foliküler ünitede 1-4 arası saç kılı bulunur.

Safir Bıçak Saç Ekimi
Safir Bıçak Saç Ekimi

Saç ekiminde yoğun ve doğal bir görünüm elde etmek için her aşama büyük önem taşır. Ekim yapılacak alanlara kanal açılması da bunlardan biridir. Kanal açılması sırasında dokunun zarar görmemesi, kan dolaşımın bozulmaması oldukça önemlidir. Bunun için Dr. Handan Yavuz ve ekibi kanalları “safir uçlu” bıçaklar ile açmaktadır.

DHI Saç Ekimi
DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi, Avrupalı uzmanlar tarafında geliştirilmiş bir saç ekimi yöntemidir. Ağrısız ve acısız, en etkili saç ekim yöntemlerinde başı çekmektedir. Klasik FUE yöntemindeki gibi kanal açma işlemi bulunmaz, kanamayı önleyen solüsyonlar deri altına enjekte edilmez ve şişme riski ortadan kalkar. Daha kolay iyileşme, rahat ve ağrısız saç ekimi için DHI saç ekimi tercih edilebilir.

Hizmetlerimiz

Yüz ve Vücut Mezoterapi
Yüz ve Vücut Mezoterapi

PRP deri yaşlanmasına karşı geri sayımı başlatan biyolojik bir süreci tetikleyerek, sadece dolgu görevi yapmaz, zamanın yıpratıcı etkilerine karşı savaşmada yenik düşmüş bölgeyi onarmada destek görevi görür. Kişinin kendi kanından ede edildiği için herhangi bir alerjik reaksiyon riski de bulunmaz

Altın İğne (Radyofrekans)
Altın İğne (Radyofrekans)

Altın iğne uygulamaları, mevsim değişiklikleri, kirli hava, yanlış beslenme, ileri yaş gibi etkenlere bağlı olarak yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak ve cildin daha genç ve canlı görünmesini sağlayan ameliyatsız bir uygulamadır. Cilt lekeleri, kırışıklık, soluk görünüm gibi sorunların tedavisinde kullanılan altın iğne (radyofrekans) uygulaması uzun süre boyunca kalıcı başarı sağlar.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği elektriksel enerji kullanılarak elde edilen plazma enerjisi ile gerçekleştirilir. Estetik uygulamalarda en modern yöntemlerden biri olan plazma enerjisi ile herhangi bir yan etki oluşmadan deri altında sıkılaşma, göz kapağı düşüklüğü ve gevşekliği ile yağ bezesi tedavisi ve göz çevresindeki kırışıklıkların ortadan kaldırılması sağlanır.

Saça Dair Her Şey

Saç Destek Tedavileri, Saç Ekimi, Medikal Estetik ve Diğer Sağlık Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın.

Kliniğimizde Saç Tedavilerini Nasıl Planlıyoruz?

Kliniğimizde saç tedavilerini nasıl planlıyoruz? Önceliklerimiz neler? Sizin için anlatalım istedik…

Hastalarımız, Kliniğimize sıklıkla başvurduğu şikayet: “Saç Dökülmesi“. Bu şikayetle gelen hastalara “sorununuz genetik nedenlere bağlı” deyip geçmiyoruz. Evet doğru erkeklerde %90, kadınlarda ise %60 saç dökülmesi nedeni genetik. Ama biz yine de saç dökülmesinin nedenlerinin tümünü araştırmak istiyoruz.

Bu nedenle öncelikli olarak; saç check-up istiyoruz. Saç check-up sonucunu elimize aldığımızda saç dökülmesinin tek nedeni genetik mi? yoksa eşlik eden başka faktörler de var mı? çok daha net görmüş oluyoruz. Bundan sonra da hastamıza en uygun tedaviyi planlıyoruz.

Kliniğimizde her zaman kombinasyon tedavisini tercih ediyoruz. Çünkü; Dr Handan Yavuz Köksal kombine tedavilerin saç dökülmesi sorunun çözümünde oldukça etkili olduğuna inanmakta ve sonuçlarını da kendi hastalarında deneyimlemektedir.

Doğru Mezoterapi Ürünü Nasıl Seçilmeli?

Mezoterapi; özellikle saç ve ciltteki harika etkileri nedeniyle sıklıkla tercih ettiğimiz bir tedavi. Tabi ki güzel sonuçlar için doğru mezoterapi ürünü tercih etmek gerek!

Öncelikle kalite! Ürünün, aktif içeriği , konsantrasyonu ve fiyatına kadar ürün kalitesi de değerlendirilmelidir. Görünüş de önemli! Mezoterapi ürünü parçacık içermemeli, tamamen berrak, homojen bir görünüme sahip olmalı. Steril olmalı. Ama sterilizasyon yöntemi çok önemli! Gama ışınları ile sterile edilmemeli. Gama ışınları, mezoterapi ürününün içindeki aktif içerikleri parçalamakta ve serbest radikallerin oluşumuna neden olmaktadır. Oldukça düşük fiyatlı ürünlere dikkat! Bazıları yüksek miktarda endotoksin içerlebilir ki bu da ateş ve kızarıklığa neden olabilir.

En önemlisi de sağlığınız ve güzel sonuçlar için; mezoterapi sadece hekimler tarafından ve kaliteli mezoterapi ürünleri ile uygulanmalıdır..

Ekilen Saçlarım Ne Zaman Uzayacak?
 • Yeni ekilen saç tellerinin deriye yerleşmesi ve damarlanmanın sağlanması 1 hafta sürer
 • Saç telleri bir ay sonra büyümeye başlar sonra saç telleri dökülmeye başlar. Dikkat panik yok! Ekilen saç tellerinin operasyon sonrasındaki ilk ay dökülmesi oldukça normaldir.
 • Ekilen saç folikülleri (greftleri) büyüme başlayıncaya kadar 3-4 ay dinlenme fazına girer. Sonrasında ise saçlar normal olarak uzamaya başlar.
 • Operasyondan 3-4 ay sonra yeni ekilen saçlar, her ay %10’luk oranda büyür.
 • 12 ay sonra büyüme oranı %90’a ulaşır. Kalan %10’luk kısmı ise sonraki 6’da tamamlanır.
 • Yani kesin sonuçlar 1-1,5 yıl sonra elde gözlenir.
DHI mı? FUE mi?

Biz saç ekiminde alımı FUE ile yaptıktan sonra ekimi; safir bıçakla kanal açıp da yapabiliriz, klasik slitle de kanal açıp yapabiliriz, DHI ile de yapabiliriz.

Bu çok tartışılıyor ve bize de çok soruluyor. Sanki DHI ve FUE birbiri ile ilişkili olmayan bambaşka bir yöntemmiş gibi anlatılıyor.

Bu karışıklığı önlemek için tanımlamaları iyi yapmak önemli. FUE dediğimiz yöntem; Foliculer Unit Extraction = Foliküler Ünite Ekstraksiyonu; yani tek tek köklerin donör bölgeden alınması yöntemidir.  DHI= Direct Hair Implant= Direkt Saç Ekimi; ekim esnasında özel bir medikal alet ile (ki buna kalem diyoruz) aynı anda hem kanal açıp hem de ekim yapılması yöntemidir.  Yani DHI yönteminde de alım FUE’nin aynısıdır, DHI;  kanal açma ve ekimin aynı anda yapılması ile farklılık gösterir.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi yaptırmayı düşünen insanların en merak ettiği soruların başında, ekilen saçların ne zaman çıkacağı gelir. Saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar sorusunun cevabı, ekim sürecinde yapılan işlemin türüne ve hastanın saç derisi yapısına göre farklılık gösterebilir.

Neden Saçlarımız Yağlanır?
 • Saçın doğal yapısı
 • Genetik faktörler
 • Nem
 • Hormonal dengesizlikler
 • Cilt rahatsızlıkları
 • Durmadan saçlarla oynamak
 • Saçınızı çok fazla taramak
 • Çok fazla ürün kullanmak
 • Saçlarınızı çok sık yıkamak
 • Saçlarınız sıcak su ile yıkamak
 • Saç kreminin yanlış kullanımı
 • Yanlış saç ürünlerinin kullanımı
 • Saçlarınızı çok sık toplamak
 • Sıcak saç şekillendiricilerin fazla kullanımı
 • B vitamini eksikliği
Before - After

Öncesi – Sonrası

Randevu Alın

Dr. Handan Yavuz’dan online olarak randevu alabilirsiniz.

Call Now Button