5 Maddede Saç Mezoterapisi

5 Maddede Saç Mezoterapisi

Gün geçtikçe artık iyi ve güzel görünmek için sadece dışarıdan yapılan kozmetik müdahalelerin yeterli olmadığı, vücudun içten beslenerek, eksik olan maddeler yerine konarak daha etkili sonuçlar alındığının farkına varır hale geldik.Konu saçlarımız olduğunda da durum aynı..

Dökülme, matlaşma, cansızlaşma, incelme .. gibi şikayetleri dönem dönem kadın-erkek herkeste görmek mümkün. Bu sorunları ortadan kaldırmak için en etkili destek tedavi yöntemlerinden biri de “saç mezoterapisi”. Peki nedir bu saç mezoterapisi? 5 maddede özetledik:

  1. Saç mezoterapisi nedir?

Mezoterapi ; kelime olarak Yunancadan gelir ve derinin orta tabakasının tedavisi anlamındadır. Saç mezoterapisi; saçın güçlü ve sağlıklı olması için ihtiyaç duyduğu maddelerin direkt saçlı deriye uygulanması işlemidir. Saç mezoterapisi uykuda olan saç köklerinin büyüme fazına geçmesine de destek sağlamaktadır. Mezoterapi aynı zamanda yüz gençleştirme, deride oluşan yara izi, çatlak gibi oluşumların ve selülitin giderilmesi için uygulanan etkili bir tedavi yöntemidir.

      2.Saç mezoterapisi kimler tarafından uygulanır?

Maalesef ülkemizde hekim kontrolünde yapılması gereken uygulamalar, güzellik salonları/ kuaför gibi yerlerde yapılabilmektedir. Bu oldukça sakıncalı sağlığı tehdit eden bir durumdur. Saç mezoterapisi de mutlaka hekimler tarafından yapılması gereken “minimal invaziv” olarak adlandırılan bir uygulamadır.

    3.Saç mezoterapisi nasıl uygulanır?

Saç mezoterapisinin klasik uygulama yöntemi ince iğnelerle deri altına yapılan enjeksiyonlardır. Ancak klinik deneyimlerimiz göstermiştir ki yaptığımız kombine uygulama metotları ile daha hızlı ve etkin sonuçlar elde edebilmekteyiz. Dr. Handan Yavuz Köksal Saç Sağlığı Kliniğinde yaptığımız mezoterapi uygulaması şu aşamalardan oluşmaktadır:

  • Anestezi sprey uygulaması (uygulama sırasında rahatsızlık duyulmaması için)
  • Mikroenjeksiyon için kullanılan dermapen uygulaması
  • Hastanın saç derisine uygun seçilen incelikteki iğne uçları ile yapılan enjeksiyon uygulaması
  • Saçlı derideki tüm mezoterapi ürününün emilmesini sağlayan ve saçın büyüme fazına geçişini hızlandıran elektroporasyon uygulaması

 4.Kimler saç mezoterapisi yaptırabilir?

Saç dökülmesi, incelmesi, matlaşması sorunu yaşayan kadın erkek herkes saç mezoterapisi yaptırabilir.

        5.Saç mezoterapisi kaç seans uygulanır? 

Tüm tedaviler gibi her tedavi kişiye özel belirlenmelidir. Tedavi seanslarının sıklığı ve süresi de buna dahildir. Ancak genel olarak yapılan uygulamalar şöyledir; 3-4 hafta ara ile planlanan 3 seans mezoterapi, PRP ile kombine edilen 3 hafta aralıklarla yapılan mezoterapi (toplam tedavi süresi 3 ay, 3 seans mezoterapi, 3 seans PRP)

Add Your Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank
blank